Kishantos ügyében egymásnak ellentmondó ítéletek

Az NFA Budapestről érkező ügyvédei dominálták a tárgyalásokat Kishantos ügyében. A lehengerlő, erőszakos stílusért az egyik tárgyaláson bocsánatot is kellett kérnie az NFA ügyvédjének a bírónőtől. Így született ugyanazon a bíróságon, ugyanabban az ügyben az előző két elsőfokú ítélettel ellentétes - szintén elsőfokú ítélet, mely a "salgótarjáni építési vállalkozásnak" adott birtokvédelmet, Kishantos kérelmét pedig elutasította.

Ebben a perben nem vizsgálják, hogy jogosan nyert-e pl. az a Salgótarjánból a pályázati kiírás után Szabadegyházára telepített Mező Vidék Bt nevű építési vállalkozás, mely mezőgazdasági tevékenység híján nem is indulhatott volna pályázaton. Így tehát a bíróság figyelmen kívül hagyva Kishantos érveit  birtokvédelmet adott a törvénytelen nyertesnek... A pályázati kiírások, a pályázati döntések és az ezek alapján megkötött szerződések szemben állnak az Alaptörvény rendelkezéseivel, a Nemzeti Földalapra vonatkozó törvénnyel, és a Nemzeti Vidékstratégiával, ezért Kishantos a Pesti Központi Kerületi Bíróságtól kérte ezek felülvizsgálatát, a szerződések semmisségének megállapítását.  Abban a perben az NFA három ügyvédet vonultatott fel a bírónő legnagyobb meglepetésére - és sikerült elérnie, hogy a második kitűzött  tárgyalás is meghiúsult.

Ezek az ügyvédek kényszerítették bele az ún "nyerteseket" a több mint 100 milliós kárt okozó április 12-i pusztításba is... Nyilatkozataikból kiderült, hogy a növények kitárcsázását  "jó megoldásnak" tartják a jogi helyzet tisztázására. Olyan ez, mintha egy vitatott tulajdonú házat ledózerolnának, hogy "ne legyen vita". Az, hogy Kishantossal nem számoltak el, a mezei leltárt nem fizették ki, ezért a kitárcsázott növények Kishantos tulajdonát képezték - nem számít. Egyáltalán semmi nem számít... A hatalommal, és a joggal való visszaélés tipikus esete ez. Az "Állam" képviselői háborút viselnek békés, és törvénytisztelő  állampolgárok ellen.

A VM diadalittas győzelmi jelentései áruló jelei ennek.

Kishantos, 2014. május 30.

Ács Sándorné
ügyvezető
Kishantos







Cikk megjelenésének dátuma: 2014. 05. 30.

2014. május

© 2013 Kié legyen a föld?