Most már élesben megy a földügy utolsó szalmaszála, a népszavazási kezdeményezés. Gőgös Zoltán 5-én összegzi az állást, ezért azt kéri, hogy minden meglévő aláírás jusson el hozzá 5-éig (csütörtökig) - ez még nem a végleges határidő, de látni kell, hogy hogy állunk.
MOST LEHETŐSÉGÜNK VAN DÖNTENI AZ ORSZÁGUNKRÓL, A JÖVŐNKRŐL:
„Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés alkosson törvényt az állami tulajdonban álló termőföldek értékesítésének a tilalmáról...”
Így szól a Gőgös Zoltán által benyújtott népszavazási kérdés.
200.000 ALÁÍRÁSRA VAN SZÜKSÉG,
HOGY SZAVAZHASSUNK AZ ÁLLAMI FÖLDEK SORSÁRÓL!
AZ ÖN ALÁÍRÁSÁRA IS SZÜKSÉG VAN!
MOST!
Kérem nyomtassa ki az aláírás gyűjtő ívet a www.kielegyenafold.hu honlapról és gyűjtsön össze a környezetében annyi aláírást, amennyit csak tud.
Budapesten Ertsey Attilánál (Élőlánc) lehet leadni. Akinek nincs nyomtatója, az nála alá is írhatja.
Ertsey Attila telefonszáma: 30 555 1284
e-mail: attila.ertsey@gmail.com
OLVASHATÓAN, KÉK TOLLAL KELL KITÖLTENI, ÉS
A Kúria mai ítéletében helyben hagyta a másodfokú bíróság döntését, amelyben megsemmisítette a Nemzeti Földalapkezelőnek a Mező Vidék Bt.-vel megkötött szerződését – írta a Greenpeace.
A Kúria mai döntését megelőzően 2015. június 17-én a másodfokú bíróság elfogadta Kishantos érveit; ítéletében semmissé tette az egyik új bérlő (a Mező Vidék Bt.) és az NFA közötti szerződést. Emellett döntött arról is, hogy az NFA pályázati kiírásának és elbírálásának jogszerűségét vizsgálnia kell a bíróságnak, és ezért ezt az ügyet visszautalta első fokra. Az NFA és a Mező Vidék Bt. azonban nem fogadta el a jogerős ítéletet a szerződés megsemmisítéséről, és a Kúriához fordult. A bírósági mai döntésével helybenhagyta a 2015-ben hozott másodfokú ítéletét. Kishantos tehát győzött.
A Greenpeace álláspontja szerint az ítélet precedensértékű: azt mutatja, hogy a bíróságok ténylegesen számon kérhetik a NFA-n a jogszabályok betartását.
Bízunk abban, hogy ez az ítélet bátorítást, erőt ad minden olyan gazdálkodónak, aki hasonló helyzetbe került az állami földbérleti pályázatok
A Kúria helybenhagyta a másodfokú bíróság döntését, amelyben megsemmisítette a Nemzeti Földalapkezelő Szervezetnek a Mező Vidék Bt.-vel megkötött szerződését. A bíróság tehát a legfelsőbb szinten is megerősítette, hogy az NFA törvényt sértett a kishantosi földek pályáztatásakor 2013-ban, valamint a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ és Népfőiskolának volt igaza, amikor pert indított az általa egykor bérelt állami földekre kiírt NFA-pályázatok elbírálása ügyében – írta a Greenpeace az MNO-nak küldött közleményében.
Mint írták, a Kúria mai döntését megelőzően 2015. június 17-én a másodfokú bíróság elfogadta Kishantos érveit; ítéletében semmissé tette az egyik új bérlő, a Mező Vidék Bt. és az NFA közötti szerződést. Emellett döntött arról is, hogy az NFA pályázati kiírásának és elbírálásának jogszerűségét vizsgálnia kell a bíróságnak, és ezért ezt az ügyet visszautalta
A Kúria helybenhagyta a másodfokú bíróság döntését, amelyben megsemmisítette a Nemzeti Földalapkezelő Szervezetnek (NFA) a Mező Vidék Bt.-vel megkötött szerződését - jelentette a Greenpeace lapunknak.
A Kúria mai döntését megelőzően 2015. június 17-én a másodfokú bíróság elfogadta Kishantos érveit; ítéletében semmissé tette az egyik új bérlő (a Mező Vidék Bt.) és az NFA közötti szerződést.
Emellett döntött arról is, hogy az NFA pályázati kiírásának és
elbírálásának jogszerűségét vizsgálnia kell a bíróságnak, és ezért ezt
az ügyet visszautalta első fokra.
Az NFA és a Mező Vidék Bt. azonban nem fogadta el a jogerős ítéletet
A Kúria helyben hagyta a másodfokú bíróság döntését, amelyben megsemmisítette a Nemzeti Földalapkezelőnek a Mező Vidék Bt.-vel megkötött szerződését. A bíróság tehát a legfelsőbb szinten is megerősítette, hogy az Nemzeti Földalapkezelő törvényt sértett a kishantosi földek pályáztatásakor 2013-ban, valamint a Kishantosi Vidékfejlesztési Központnak volt igaza, amikor pert indított az általa egykor bérelt állami földekre kiírt NFA-pályázatok elbírálása ügyében – írja közleményében a Greenpeace.
A Kúria keddi döntését megelőzően 2015. június 17-én a másodfokú bíróság elfogadta a kishantosiak érveit és ítéletében semmissé tette az egyik új bérlő (a Mező Vidék Bt.) és az NFA közötti szerződést. Emellett döntött arról is, hogy az NFA pályázati kiírásának és elbírálásának jogszerűségét vizsgálnia kell a bíróságnak, és ezért ezt az ügyet visszautalta első fokra. Az NFA és a Mező Vidék Bt. azonban
A Kúria helybenhagyta a másodfokú bíróság döntését, amelyben megsemmisítette a Nemzeti Földalapkezelőnek a Mező Vidék Bt.-vel megkötött szerződését. A bíróság legfelsőbb szinten is megerősítette, hogy az NFA törvényt sértett a kishantosi földek pályáztatásakor 2013-ban. A Kishantosi Vidékfejlesztési Központnak volt igaza, amikor pert indított az általa egykor bérelt állami földekre kiírt NFA-pályázatok elbírálása ügyében.
A Kúria mai döntését megelőzően 2015. június 17-én a másodfokú bíróság elfogadta Kishantos érveit; ítéletében semmissé tette az egyik új bérlő (a Mező Vidék Bt.) és az NFA közötti szerződést. A másodfokú ítéletet Hímer Gabriella bíró hirdette ki, az ellehetetlenített biogazdálkodást folytató gazdaság vezetője, Ács Sándorné pedig könnyeivel küszködve jelentette ki: felemelő számára, hogy működik Magyarországon az igazságszolgáltatás. De
Kishantos győzött, de mégis elbukott. Komoly
következmények várhatóak, hisz a Kúria helybenhagyta a másodfokú bíróság
döntését, amelyben megsemmisítették a Nemzeti Földalapkezelőnek, azaz
az NFA és a Mező Vidék Bt. között megkötött szerződést. A Greenpeace
szerint a legfőbb bírói testület kimondta, hogy törvénytelenül járt el
az NFA. Kérdés, hogy ezek után vajon ki mond le az NFA vagy épp a
Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumnál, hisz ez súlyos
bukás.
A bíróság a legfelsőbb szinten is megerősítette, hogy az NFA törvényt sértett a kishantosi földek pályáztatásakor 2013-ban, valamint a Kishantosi Vidékfejlesztési Központnak volt igaza, amikor pert indított az általa egykor bérelt állami földekre kiírt NFA-pályázatok elbírálása ügyében – értékelte a Kúria döntését a Greenpeace.
Felidézték, hogy a mai döntést megelőzően tavaly június 17-én a másodfokú bíróság elfogadta Kishantos érveit, és az ítéletében semmissé tette az egyik új bérlő (a Mező Vidék Bt.) és az
Tüntetés Kishantos védelmében novemberben. Fotó: Budapest Beacon, Lestyánszky Ádám
Kedden a Kúria kimondta, hogy a Nemzeti Földalapkezelő törvényt
sértett a kishantosi földek pályáztatásakor 2013-ban, és az egykori
ökogazdaságnak volt igaza, amikor pert indított az általa bérelt állami
földekre kiírt NFA-pályázatok elbírálása ügyében. Mindeközben az állam a
Kishantosi Vidékfejlesztési Központ és a Greenpeace Magyarország ellen
indított perének első tárgyalási napjáról még mindig nem tudni semmit,
miután azt a bíróság túlterheltségre hivatkozva novemberben elnapolta.
A Kúria helybenhagyta a Fővárosi Törvényszék másodfokú, 2015. június 17-i döntéstét, és megsemmisítette a Nemzeti Földalapkezelő (NFA) Mező Vidék Bt-vel kötött szerződését. A legfőbb bírói fórum ezen felül azt is kimondta, hogy az NFA pályázati kiírásának és elbírálásának jogszerűségét vizsgálnia kell a bíróságnak,
A Kúria kedden kihirdetett határozatában megállapította, hogy érvénytelen a magyar állam és a Mező Vidék Bt. közötti termőföld-haszonbérleti szerződés, ezzel helyben hagyta a másodfokú bíróság tavalyi döntését. A felperes, a földterület korábbi bérlője a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ Nonprofit Közhasznú Kft. volt. A Kúriához a Földművelésügyi Minisztérium fordult a másodfokú döntés után.
A keresetet a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ Nonprofit Közhasznú Kft. nyújtotta be a magyar állam, a Mező Vidék Bt. és az NFA ellen, mint a földterületek volt haszonbérlője. A Kft. kereseteiben az egész pályázati eljárás érvénytelenítését kérte, mert vitatták a kishantosi állami földekre
Törvényt sértett a Nemzeti
Földalapkezelő (NFA) a kishantosi földek pályáztatásakor 2013-ban,
valamint a Kishantosi Vidékfejlesztési Központnak volt igaza, amikor
pert indított az általa egykor bérelt állami földekre kiírt pályázatok
elbírálása ügyében.
A Kúria ugyanis helybenhagyta a másodfokú bíróság döntését, amelyben megsemmisítette a Nemzeti Földalapkezelőnek a Mező Vidék Bt.-vel megkötött szerződését. A Kúria mai döntését megelőzően 2015. június 17-én a másodfokú bíróság döntött arról is, hogy az NFA pályázati kiírásának és elbírálásának jogszerűségét vizsgálnia kell a bíróságnak, és ezért ezt az ügyet visszautalta első fokra. Az NFA és a Mező Vidék Bt. azonban nem fogadta el a jogerős ítéletet a szerződés megsemmisítéséről, és a Kúriához fordult. A Kúria döntésével helybenhagyta a 2015-ben hozott másodfokú ítéletét. Kishantos tehát győzött.
A Greenpeace álláspontja szerint az ítélet precedensértékű: azt mutatja, hogy a bíróságok ténylegesen számon kérhetik a NFA-n a jogszabályok betartását.
A Nemzeti Földalap felett a Magyar Állam nevében a tulajdonosi jogokat és kötelezettségeket az agrárpolitikáért felelős miniszter a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) gyakorolja. Az NFA központi költségvetési szerv. Elnökét és két elnök-helyettesét a miniszter nevezi ki
- olvasható az NFA honlapján. Ezzel szemben a Kúria előtt egy olyan építőipari cégnek az igazát védte a Földalapkezelő, amely annak ellenére jutott termőföldhöz, hogy még csak papíron sem végzett mezőgazdasági tevékenységet.
Ez egy jó nap!- reagált telefonos megkeresésünkre Ács Sándorné, a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ ügyvezetője. Ugyanis a Kúria helyben hagyta a másodfokú bíróság döntését, amelyben megsemmisítette az NFA-nak a Mező Vidék
- Tegnap eldöntötte a kormány, mára el is törölte a parlament a vasárnapi boltzárat. Két miniszternek, Lázár Jánosnak és Balog Zoltánnak, valamint Kövér László házelnöknek 100-100 ezer forintjába kerülhet, hogy nem szavazott, Szatmáry Kristóf miniszteri biztos, aki a tavalyi törvény beterjesztője volt, engedéllyel nyomhatott nemet, Harrach Péter KDNP-s frakcióvezető pedig tévedésből tette ezt, a többi KDNP-s az enyhébb nemet kifejező tartózkodást választotta. Harrach előzetes magyarázata kisebb teológiai vitát generált Facebook-oldalán, mígnem
A Kúria helyben hagyta a másodfokú bíróság döntését, amelyben megsemmisítette a Nemzeti Földalapkezelőnek (NFA) a Mező Vidék Bt.-vel megkötött szerződését – írja közleményében a GreenPeace. A bíróság tehát a legfelsőbb szinten is megerősítette, hogy az NFA törvényt sértett
A Kúria helybenhagyta a másodfokú bíróság döntését, amelyben megsemmisítették a Nemzeti Földalapkezelőnek (NFA) a Mező Vidék Bt.-vel megkötött szerződését – jelentette a Greenpeace.
A bíróság a legfelsőbb szinten is megerősítette, hogy az NFA törvényt sértett a kishantosi földek pályáztatásakor 2013-ban, valamint a Kishantosi Vidékfejlesztési Központnak volt igaza, amikor pert indított az általa egykor bérelt állami földekre kiírt NFA-pályázatok elbírálása ügyében – értékelte a Kúria döntését a Greenpeace.
Felidézték, hogy a mai döntést megelőzően tavaly június 17-én a másodfokú bíróság elfogadta Kishantos érveit és az ítéletében semmissé tette az egyik új bérlő (a Mező Vidék Bt.) és az NFA közötti szerződést.
Akkor emellett döntöttek arról is, hogy az NFA pályázati kiírásának és elbírálásának jogszerűségét vizsgálnia kell a bíróságnak, és ezért ezt az ügyet visszautalták első fokra. Az NFA és a Mező Vidék Bt. azonban nem fogadta el a jogerős ítéletet a
© 2013 Kié legyen a föld?