Fazekas Sándor hozzátette: ez egy újabb lépés a Földet a gazdáknak
programban. A kormány célja, hogy a magyar földművesek minél több állami
területet béreljenek, és ahol erre van lehetőség, megvásároljanak.
Hangsúlyozta:
az ellenzék által szervezett demonstrációk gazdaellenesek, mivel pont
azt gátolják meg, amire a magyar földművesek részéről komoly igény van.
A magyar gazdák termelni akarnak, boldogulni, megélhetést
nyújtani a családjuknak, jó minőségű élelmiszert akarnak az asztalra
tenni, amihez föld kell - mondta. Közölte, hogy az elmúlt egy évben
mintegy ötezer kisebb, három hektár alatti területet értékesített a
Nemzeti Földalap. Ez azt mutatja, hogy van igény a földekre, a program
most a három hektár fölötti földek eladását célozza. Nyilvános árverésen
garanciális feltételek mellett lehet
Eddig októberről volt szó, Fazekas Sándor most azt mondta, csak november közepén indulnak az árverések az állami földekért.
2,5 százalékos kamatra adnak hitelt
November közepétől indulhat a licit az állami földekért nyilvános árverésen - mondta a földművelésügyi miniszter az M1-en kedden.
Fazekas Sándor elmondta: nyilvános árverésen garanciális feltételek mellett lehet majd földet venni, 20 évi elidegenítési tilalom mellett, amihez a Magyar Fejlesztési Bank kedvezményes hitele járul - ismertette. Közlése szerint hitelt 2,5 százalékos kamattal az veheti fel, aki földet vásárol, önrész nem kell, a fedezet maga a föld, amire a magyar államnak visszavásárlási lehetősége van.
Nyilvános árverésen garanciális feltételek mellett lehet majd földet venni,
Tartja magát a kormány azokhoz a korábbi nyilatkozatokhoz, amelyek szerint nincs szükség törvénymódosításra a nemzeti földalapkezelő szervezetnél (NFA) lévő, eladásra kijelölt állami termőföldek értékesítéséhez. A kabinet most a „nemzeti földalapba tartozó földrészletek hasznosításának részletes szabályairól szóló”, 2010-es kormányrendelet módosításával határozta meg azokat a szabályokat, amelyeket az NFA-s földek eladásakor alkalmazni kell.
A 143. számú Magyar Közlönyben
megjelent módosítás elsősorban azzal foglalkozik, miként kell
lebonyolítani a 3 hektárnál
Szigorú szabályok mellett indulhat el a licit az állami területekért Jakab István, az Országgyűlés alelnöke szerint, aki egyben a földvásárlási programot kidolgozó Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének is az elnöke.
Jakab István a Magyar Időknek adott, a lap szombati számában megjelent interjújában azt mondta, bár az árverések részletes szabályait lefektető kormányrendelet még nem jelent meg, az már biztosan látszik, hogy a megyei kormányhivatalok által kijelölt helyen megtartott liciteken az ügyfél ügyvéddel jelenik majd meg, az árverés szabályszerűségét pedig közjegyző hitelesíti. Hangsúlyozta, az árverések szigorú kontroll mellett folynak majd, ezzel azt akarják üzenni a spekulánsoknak, hogy jobban járnak, ha távol maradnak.
Jakab István azt mondta, a gazdák 20 éves futamidővel 2,5 százalék alatti kamat mellett kaphatnak hitelt, a kölcsön fedezete maga a termőföld lesz, ugyanakkor 20 százalék
Fazekas Sándor hozzátette: ez egy újabb lépés a Földet a gazdáknak programban. A kormány célja, hogy a magyar földművesek minél több állami területet béreljenek, és ahol erre van lehetőség, megvásároljanak.
Hangsúlyozta: az ellenzék által szervezett demonstrációk szerinte gazdaellenesek, mivel pont azt gátolják meg, amire a magyar földművesek részéről komoly igény van.
A magyar gazdák termelni akarnak, boldogulni, megélhetést nyújtani a családjuknak, jó minőségű élelmiszert akarnak az asztalra tenni, amihez föld kell – mondta.
Közölte, hogy az elmúlt egy évben mintegy ötezer kisebb, három hektár alatti területet értékesített a Nemzeti Földalap. Ez azt mutatja, hogy van igény a földekre, a program most a három hektár
Az állami földek értékesebb felén akar hipersebességgel túladni a kormány. Az egy megyényi terület elárverezésével Orbán a parlamentet is megpróbálja megkerülni, mert a Fidesz frakcióban és a szellemi hátországban sem aratott osztatlan sikert a terv. Az ügylet körül jócskán vannak jogi visszásságok is: a földüggyel foglalkozó szakértők szerint strómanok hálózata által működtetett nagygazdaságok tehetik rá a kezüket az állami földvagyonra.
Korábbi cikkeink az állami földbérletpályázatokról
Parlagon hagyták birtokaikat az új bérlők a Hortobágyi Nemzeti Park területén
Gazdaságaik felszámolására készülnek a legelők nélkül maradt, kisemmizett gazdák a Hortobágyon
Földmutyi Mányon: szüret előtt tessékelik ki a gazdát, jöhetnek a fidesz-közeliek
Fideszes kormány alatt. Szocialista kormány alatt a szocialista menedzsment tenné ugyanezt. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a parlamentben beszélt.
Kinek kell ez a világ" Nem hiszem, hogy bármelyikük is ezt akarja, hogy ezen a pár százezer hektárom elkezdjünk gazdálkodni, és amikor
A párt országgyűlési képviselője, Sallai Róbert Benedek azt mondta: a privatizációnak sok nyertese lehet a második Orbán-kormány idején kiválasztott bérlők közül. A zöldpárti képviselő traktorral érkezett meg munkahelyére, a Parlamentbe, hogy ezzel hívja fel a figyelmet a közel 400 ezer hektár állami föld eladására. A földprivatizáció ellen ma este az ellenzéki pártok a Parlament előtt, az ország több megyéjében pedig félpályás útlezárással tiltakoznak.
„A termőföld-privatizáció az ország jövőjéről szól. Arról szól, hogy a természeti erőforrások stratégiai tartaléka fölött ki és hogyan rendelkezik. Arról szól, hogy lesz-e a jövőbeni kormányoknak
Egy példaértékű demonstrációról számolunk be, de hát milyen is legyen egy olyan megmozdulás, amely a magyar föld védelmében szerveződött...! A magyar föld nem eladó! - hirdette együtt a parlamenti patkó különböző végeiből érkező politikus, civil aktivista, polgármester és agrármérnök. Mert a magyar a föld valóban nem eladó.
Az állami termőföldek eladása ellen demonstráltak az LMP kezdeményezésére az ellenzéki pártok a Kossuth téren, hétfőn kora este. A néhány száz tiltakozó részvételével zajló eseményen felszólalt a kezdeményező párt mellett az MSZP, a Jobbik, a PM politikusa, az Élőlánc elnökségi tagja, valamint Ángyán József korábbi fideszes agrárállamtitkár.
Sallai R. Benedek, az LMP országgyűlési képviselője, a fenntartható fejlődés bizottságának elnöke szerint a Fidesz-kormány a szakadék felé viszi az országot, és – mint fogalmazott – a politikai hatalmat gazdasági hatalommá átjátszva bűnt követnek el azok, akik
2012 februárjában adta át az első földhaszonbérleti szerződéseket Fazekas Sándor. Az egy évvel később elfogadott földforgalmi törvény szerint az akkori nyerteseknek elővásárlási joguk van, mert már legalább három éve ők művelik a földet. Az év végéig 300-400 ezer hektárt ver dobra az állam, az árveréseket az év végéig le is zavarják. Az ellenzéki pártok szerint ezzel a fideszes klientúra jár jól.
Az LMP-s Sallai Róbert Benedek tiltakozásul traktorral
érkezett munkahelyére a Parlamentbe. „A folyamat, amelyet most látunk
Az LMP kezdeményezésére az állami földek eladása ellen tüntettek az ellenzéki pártok a Kossuth téren, hétfőn kora este. A megjelent pár száz tiltakozó előtt felszólalt a kezdeményező párt mellett az MSZP, a Jobbik, a PM politikusa, az Élőlánc elnökségi tagja, valamint Ángyán József korábbi fideszes agrárállamtitkár.
Sallai Róbert Benedek, az LMP országgyűlési képviselője, a fenntartható fejlődés bizottságának elnöke szerint a Fidesz-kormány a szakadék felé viszi az országot, és a politikai hatalmat gazdasági hatalommá átjátszva bűnt követnek el azok, akik eladják a termőföldet, meglopva ezzel az egész társadalmat.
Ángyán József szerint nem erről volt szó, szerinte elhatalmazás nélkül adják el a stratégiai nemzeti vagyont, ezért erkölcstelennek és alkotmányellenesnek minősítette a folyamatot. Bírálta, hogy a tőkeerő fogja eldönteni, kié lesz ez a
A néhányszáz tiltakozó részvételével zajló eseményen felszólalt a kezdeményező párt mellett az MSZP, a Jobbik, a PM politikusa, az Élőlánc elnökségi tagja, valamint Ángyán József korábbi fideszes agrárállamtitkár.
Sallai R. Benedek, az LMP országgyűlési képviselője, a fenntartható fejlődés bizottságának elnöke szerint a Fidesz-kormány a szakadék felé viszi az országot, és – mint fogalmazott – a
© 2013 Kié legyen a föld?